NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

POHANSKÝ IDEALISMUS VERSUS POHANSKÝ REALISMUS

17. února 2016 v 14:13 | Miky |  ZAMYŠLENÍ
Setkal jsem se s názorem, že současné pohanství je vlastně touhou po návratu tzv. zlatého věku. Základní motivací dnešního člověka pro to stát se pohanem je prý představa jakýchsi ideálních starých časů, ve kterých lidé žili ve spravedlivé společnosti, blíže přírodě, všichni byli zaměření velmi duchovně a vůbec všechno bylo tak nějak lepší než dnes.Je asi pravda, že něco z té touhy po zlatém věku v nás na začátcích naší pohanské cesty bývá. U náctiletého zapáleného hledače je zřejmě představa ideálního Kelta či Slovana docela normální. Méně normální už dle mého názoru je, když u této představy zůstáváme třeba i po deseti letech pohanské praxe. Pokud totiž poctivě studujeme historii, dříve nebo později zjistíme, že lidé všech dob jsou v podstatě stejní a mají podobné přednosti či nedostatky, jaké máme my dnes. Liší se pouze ty "kulisy doby". Zjistíme také, že neexistují žádné ideální národy, které by svou morálkou a chováním nějak výrazně převyšovaly ty ostatní. Dozvíme se například, že ti laskaví a mírumilovní Tibeťané, kteří by neublížili ani kuřeti, v době před čínskou okupací běžně brutálně týrali své otroky. Britský občan David MacDonald, který pracoval ve 20. letech XX. století V Tibetu jako obchodní zástupce popisuje tresty, které Tibeťané používali : "...lámání rukou i nohou, vypichování očí, lití horkého oleje nebo vroucí vody do očí, čímž otroka oslepí atd. Pokud to nevolník přežije, zůstane po zbytek života invalidou. Zločinci i podezřelí jsou drženi ve studených, temných a špinavých kobkách až do konce svých dní." (zdroj) Dále například zjistíme, že Siouxové, ti moudří a duchovně vyspělí prérijní indiáni, jejichž kulturu nejvíce obdivujeme, zle zatápěli Iovům a Omahům a v případě Arikarů se zachovali, řečeno bez obalu, jako pěkné svině. "Dalším terčem útoků Lakotů se stali Arikarové, zemědělský kmen podél Missouri nad ústím řeky Big Sioux. V roce 1723 byli přinuceni se posunout podél Missouri více na sever. V roce 1760 se k nově vybudovaným arikarským vesnicím přiblížila celá skupina Oglalů a Bruléů. Byli vyčerpáni náročným putováním a dokonce prosili Arikary o jídlo. Jakmile se však zotavili napadli Arikarské vesnice, což zapříčinilo nepřátelství a urputné boje." (převzato z dnes už zrušených euroindiánských stránek : lakotove.yc.cz)

Pokud prostě studujete fakta a nebojíte se podívat pravdě do očí zjistíte mnohé. Ve světle těchto zjištění pak možná přestanete mít snahu dělat z Keltů mírumilovné a stále meditující objímače stromů a snad snáze přimete fakt, že na zprávách Římanů o lidských obětech keltským bohům přeci jenom něco bude. Možná vám to i pomůže překonat mýtus o pokojných slovanských zemědělcích, kteří podobně jako Mirek Dušín nepili alkohol, nemluvili sprostě a nikdy nikomu neublížili. A pokud dojdete až sem, bude to dobré. Opravdová úcta k předkům je totiž v tom, když je ctíte a přijíme takové, jakými skutečně byli. Předěláváme-li si své předky k takovému obrazu, jakými bychom je chtěli mít, je to naopak z naší strany neúcta. Znamená to, že si jich vlastně nevážíme a proto o nich lžeme, aby pro nás byli přijatelnější.

Naivkové a idealisté se budou asi divit, ale například současná maorská šamanka Wai Turoa-Morgan o svých předcích v klidu říká : "Maorové byli obávaní bojovníci a dopouštěli se strašlivých věcí. Brutálně přepadávali sousední kmeny a v mnoha případech je téměř vyhladili. Neměli slitování ani se ženami, dětmi a starci." (Poselství šamanů, Gesenko von Lüpke / Práh 2009) Možná si řeknete "Proboha! Neměla by se Wai Turoa-Morgan raději poohlédnout po nějakém lepším a vznešenějším etniku a začít dělat třeba Toltéky? Vždyť takoví předkové, to je hanba a je třeba je zavrhnout, sypat si popel na hlavu a nejlépe úplně změnit barvu kůže!" Takhle ale sebevědomé přírodní národy neuvažují, takhle uvažuje nanejvýš nějaký zblblý dnešní městský Evropan, který podlehl sluníčkové propagandě a ztratil úctu k vlastním lidem. Šamanka Wai Turoa-Morgan nenabádá své lidi, aby po vzoru předků vyvražďovali sousedy, ale učí je, aby měl své předky v úctě, napodobovali to dobré, co od nich vzešlo a z jejich chyb se poučili.

Pro mě osobně pohanství už dávno nepředstavuje nějakou touhu po zlatém věku. To, co jsem se ze starých kronik a z prací historiků, archeologů a etnologů dozvěděl o svých předcích mě naučilo nikoli idealismu, ale realismu. Svých předků si dnes ale vážím možná více než dříve, protože se s nimi dokážu daleko snadněji identifikovat. Když čtu třeba islandské ságy nebo Nestorův ruský letopis, tak vidím, že staří pohané dokázali být někdy velmi krutí, uměli se mstít, nenávidět a zabíjet kvůli majetku či uražené ješitnosti, uměli ale také spolupracovat, budovat, bavit se a milovat. Byli to prostě stejní lidé, jako jsou ti, které dnes potkáváme ve škole, v práci, v divadle či na fotbale. Abych si svých předků vážil, nemusím si je představovat jako duchovní a za všech okolností nezištné bytosti. Vážím si jich proto, že jejich život byl mnohdy tvrdý a strastiplný, ale oni v něm nakonec obstáli a předali své znalosti, zkušenosti a geny dál. Jsem hrdý na to, že v mých žilách koluje jejich krev. Vážím si i všech moderních výdobytků, kterých dnes užíváme a které povstaly z jejich krve a potu. Někdy mám pocit, že všechen ten dnešní boj některých jedinců proti očkování, za domácí porody a veganskou stravu, který se tváří hrozně přírodně a tradičně, je do značné míry produktem generace, která je zhýčkaná blahobytem a neví už, co to je když vám umírá žena při porodu a lékař je v nedohlednu, co to je, když mají vaše děti pravé neštovice, obrnu nebo záškrt a co to je mít hlad. Je mnoho míst na světě, kde by vám prostí lidé za správnou vakcínu na nemoc utrhali ruce. My máme díky našim vzdělaným a pracovitým předkům léky a vakcíny na ledacos, tak si toho važme. Naši předkové nám také předali zemi s neuvěřitelně krásnou přírodu. Není zdaleka všechno zničeno a pravé přírodní poklady na nás často čekají jen pár kilometrů od našeho domu. Chraňme naší krajinu a předejme ji v co nejlepším stavu i našim dětem. Předejme jim i písně, pohádky a zvyky, které jsme se naučili od svých rodičů. A především naučme své děti, že předky máme ctít ne proto, že byli vždy ve všem nejlepší, ale proto, že byli a jsou naši.


.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Rushwolf Rushwolf | 17. února 2016 v 14:25 | Reagovat

Pěkně napsáno! Člověk by se měl snažit mířit vysoko co se týče ideálů a své "dignitas" ale neměl by ztrácet úctu k těm z kterých vzešel bez ohledu na to jak nízko třeba stáli. Přimout své předky takové jací byli je stejné jako vyrovnat se se sebou samým... každý z nás děla v mládí chyby, každý občas zalhal, ublížil, nebo dostal po čuni... nalhávat si, že tomu tak nebylo z nás lepší osobnost neudělá.

2 Bobr Bobr | E-mail | 17. února 2016 v 14:34 | Reagovat

Moc hezky napsané, bezvýhradně souhlasím, jen škoda té zbytečné a laciné poznámky o "sluníčkové propagandě". Díky.

3 Myslič Myslič | Web | 17. února 2016 v 19:31 | Reagovat

Jo, Máyové a jejich "Květinové války", dvakrát zničený ekosystém Yucatanu atd... to zrovna moc nesouzní s "moudrostí" kterou se sem někteří ezošašci snaží dovážet pod rouškou "pohanství" a dělat z toho byznys... Ekologická katastrofa na Velikonočním ostrově taky nebyla vina bílého muže

4 Frostík Frostík | 17. února 2016 v 21:12 | Reagovat

"Naivkové a idealisté podléhající sluníčkové propagandě" je správně pojmenovaná skupina jedinců, kteří se se svými předky rozešli a jsou mimo realitu. :-?

5 lomikel lomikel | E-mail | 26. února 2016 v 9:38 | Reagovat

nazdar Miky :).

Nabozenstvi je nastroj k formovani spolecnosti, jako kazdy jiny ismus.

Uhel pohledu (zalozeny na tom z s jakou sociokultuni skupinou se identifikuji) je je tedy IMHO ten jak ktere nabozenstvi spolecnost formuje a s jakymi cily. To se menni v case i prostoru.

Princip fungovani je stejny pro kazde naboznstvi, a velmi podobny jakekoli jine instituci - politicke strane, klubu holubaru.

V osobni rovine  (mino nabozensky rozmer) je pohanstvi to zpusob (sebe)iniciace, uvedeni do paradigma ktere me podvedomi prijme/uz prijalo a je schopne s nim pracovat.

Souhlasim s tebou ze ostatni je omacka a poutove kejkle ;).

6 Calimai Calimai | 1. března 2016 v 16:26 | Reagovat

Jsem ráda, že to konečně někdo uznal :D
Dkěuji za tvoje články :)

7 Miky Miky | 2. března 2016 v 7:14 | Reagovat

[6]: Děkuju, že je čteš. :-)

8 Jarka Jarka | E-mail | 5. března 2016 v 23:05 | Reagovat

Na tyhle stranky jsem zabrousila nahodou pri hledani puvodu mistniho jmena Podmoran a zjistila jsem od tebe uplne jine zajimave a chytre veci.taky ten tvuj clanek nebo uvaha o muslimech-konecne zadne zvastv parada a zase si nekdy u tebe poctu.Jeste tak kdyby bylo neco o te Podmorani. O_O  O_O  O_O

9 Yarwik Yarwik | Web | 20. března 2016 v 18:58 | Reagovat

Dobře a výstižně napsané.. Hmm. Toltékové a Mayové by se asi divili, co z jejich duchovníma tradicema udělali v dnešní době Ruizové a Duškové :/ I když, pochybuji, že to jejich new age učení je byť jen vzdáleně inspirováno těmito etniky. Nakonec však ten, kdo chce pravdu najít, tak ji najde..pak jen záleží na tom, zda ji přijme a srovná se sní, nebo zapadne ještě více do ezospirituálna s růžovýma brejlema na nose. Miky díky, jako vždy inspirující k zamyšlení :)

10 Nira Nira | 14. dubna 2016 v 21:15 | Reagovat

Jak já to vidím je úkolem dnešního pohana hledat moudrost. Blbosti a slepého následování ideálu je kolem nás fura.
Díky za zajímavé čtení.

11 Hrobař Hrobař | 9. září 2016 v 6:44 | Reagovat

Moc pěkný článek. Takový střízliví ale výstižný.
Idealismus je špatný vždycky, ovšem naše společnost má problém s nedostatkem ideálů obecně. Takže je možná určitý idealismus menší zlo.
Totální odvrhování civilizačních výdobytků je absurdní, zvlášť když o něm někteří píšou na počítačích :-D Nadruhou stranu být nezávislí na civilizaci mi příjde nutné, protože civilizace jako taková se nepochybně zhroutí, zatím se to stalo vždycky, a až to nastane tak není žádoucí aby to stáhlo člověka sebou. Zrovna neopohan by to měl chápat nejlépe protože právě pohanské civilizace odvál čas.Proto se taky věnuji survivalu- technikám přežití. A znám i další pohany co k tomuhle tíhnou.
Znát původní historii je samozdřejmost. Ale tak obecně snad platí že když se hlásím k nějakému směru tak bych měl znát jeho historii. To je možná nejhorší nemoc neopohanství, ne idealismus ale povrchnost.

12 Aharpyz Aharpyz | 12. října 2016 v 0:40 | Reagovat

Tak přesně takhle to vidím i já. Již několikrát jsem, byl nucen  své  přátele či lidi v okolí při debatě, dost tvrdě upozornit že se chovají jako fašisti, zbabělci a rasisti najednou. Neustále háží špínu na čechy a mluví pouze v negativních superlativech o národu ze kterého vzešl, o kultuře která je zformovala  a zejména o kultuře kterou miliony lidí uznává za svou. Naopak vyzdvihují kultury o kterých nic neví kultury které jsou daleko a čím méně o nich vědí tím jsou pro ně přitažlivějsí a lepší. Dokud háží špínu a uráží vás vše je vpořádku , ale jakmile se začnete bránit a obrátíte se na ně s tím že takhle ne že jste rád tím kým jste a že jste rád čechem atd tak jste označován za rasistu a kdo ví co ještě. Kdyby žili kdekoliv tam v kulturách které vyzdvihují (at už Araby, Indiány toho či toho) zabili by je za to nebo by jevykázali z komunity. Indiáni byje nechli sežrat mravenci, čečenci zastřelili , saudová setnuli atd. Tenhle článek je zkrátka za 1*

13 Aharpyz Aharpyz | 12. října 2016 v 1:00 | Reagovat

Ještě bych chtě dodat že byt se považuji za křestana a opravdu miluji xrista, myslím si že pohanství má s křestanství mnoho společného. Zejména v dob kdy je zde 1000 let pauza od bežného praktikování dřívějších náboženství. Myslím si že v dnešním křestanství ted mluvím o českém (a podobně to bude fiungovat i v jiných regionech) je vtisknut duch náboženstvíh, uctívání, pokory starých předků. Myslím si že návrat na stopu přdku je možný pouze za pomoci toho co z jejich ducha zbylo a nyní jsou to pokřestanštělé svátky, stejně jakoonen duševní pocit který přešel z původních náboženství a rituálů do křestanství. I pro ně tam bylo jitě mnoho společného a podobného mezi jejich praktikováním a novým prektikováním křestanství. Ovšem nemůžete si představovat že původní praktikování křestanství bylo nejak podobné dnešní mši svatéé  západního (katolického) ritu. Zajděte si na pravoslavnou eucharistii a najde te tam mnoho mystiky která jistě připomíná duch a atosféru původních předkřestanských rituálů. Jinak zajdu i na katolickou mši a i tam se dá najít mnoho. Píšu myšlenky rychle bez přemýšlení tak dle toho vypadá i uprava textu a sloh :-)

14 Björneserk Björneserk | E-mail | 31. října 2016 v 19:15 | Reagovat

Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.

15 Björneserk Björneserk | E-mail | 31. října 2016 v 19:38 | Reagovat

[13]:
Ty milovníku Krista, to díky vám je dnes slovo pohan rovno slovu blázínek a snílek. To díky vám dnes jen stěží rekonstruujeme vlastní pohanskou minulost. Těch 1000 let to nebyla pauza, ale vytrvalá snaha křesťanů vyhladit pohany. A do křesťanství nic nepřešlo, křesťani všechno ukradli. Nemám vás křesťany rád, to je asi jasný. Dneska většina z vás mluví umírněně a někdy dokonce i rozumně, ale to jen díky tomu, že už dneska nemáte přesilu. Jinak by jste nás pohany/starověrce (ať už věřící či nevěřící) zase pronásledovali a házeli do plamenů, tak jako ve vašem zlatým věku a určitě jste to nikdy nemysleli zle, jen jste milovali Krista.

16 Whituinavaft Whituinavaft | E-mail | Web | 14. února 2018 v 2:09 | Reagovat

how to get viagra on the street
<a href=http://hqviagrauro.com/>viagra cheap</a>
tomo fluoxetina posso tomar viagra
<a href="http://hqviagrauro.com/">cheap viagra no prescription</a>
viagra to get over anxiety

17 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 22. března 2018 v 13:51 | Reagovat

buy ranitidine

18 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 22. března 2018 v 23:11 | Reagovat

ranitidine 300 mg

19 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 8:26 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

20 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 23. března 2018 v 12:30 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

21 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 23. března 2018 v 13:23 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

22 http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-15-mg http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-15-mg | E-mail | Web | 30. března 2018 v 10:39 | Reagovat

mobic meloxicam 7 5 mg

23 http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-7-5-mg http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-7-5-mg | E-mail | Web | 30. března 2018 v 12:49 | Reagovat

mobic meloxicam medication

24 download download | E-mail | Web | 31. března 2018 v 12:29 | Reagovat

Hello good sait

25 smettere di fumare smettere di fumare | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 12:14 | Reagovat

per smettere di fumare canne

26 smettere di fumare smettere di fumare | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 15:12 | Reagovat

smettere di fumare conseguenze fisiche

27 Steevsycle Steevsycle | E-mail | Web | 5. června 2018 v 5:33 | Reagovat

can i use human amoxicillin for dogs
<a href="http://getamoxilok.com">amox clav</a>
remoxipride pharmacokinetics of amoxicillin
<a href=http://getamoxilok.com#amoxi+clav>amoxicillin 500</a>
amoxicillin good for colds

28 Kiirasycle Kiirasycle | E-mail | Web | 7. června 2018 v 14:10 | Reagovat

amoxicilline 1g effets secondaires
<a href="http://myamoxilok.com">amox/k clav 875-125</a>
amoxicillin wikipedia planet
<a href=http://myamoxilok.com#amox/k+clav>amoxicilina 500 mg</a>
moxacin amoxicillin trihydrate

29 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 11. června 2018 v 11:21 | Reagovat

sinot clav generico de cialis
<a href="http://cialis-gg.com">buy generic cialis</a>
generic cialis online us
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+20mg>cheap cialis</a>

30 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 11. června 2018 v 20:15 | Reagovat

cialis 60 mg kaufen conjugation
<a href="http://cialis-tt.com">buy cialis 20 mg</a>
nelio 5mg cialis
<a href=http://cialis-gg.com#purchasing+cialis+on+the+internet>generic cialis tadalafil</a>

31 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 12. června 2018 v 19:12 | Reagovat

lipicure 5mg cialis
<a href="http://cialis-gg.com">200 cialis coupon</a>
cialis di bbm artinya apartments
<a href=http://cialis-tt.com#generic+cialis+tadalafil>cialis cost</a>

32 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 13. června 2018 v 5:04 | Reagovat

adidas kanadia tr 4 women's reviews on cialis
<a href="http://cialis-tt.com">cialis coupon</a>
imunofan gde kupiti cialis
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+for+sale>cialis cost</a>

33 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 14. června 2018 v 1:34 | Reagovat

tympagesic generic cialis
<a href="http://cialis-tt.com">buy cialis 20mg</a>
fernuni hagen informatik erfahrungsbericht cialis
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+20>cialis</a>

34 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 15. června 2018 v 3:08 | Reagovat

mescaline pasticche cialis
<a href="http://cialis-tt.com">cialis samples</a>
dp bbm cialis mulugeta
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+5mg>200 cialis coupon</a>

35 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 25. června 2018 v 18:57 | Reagovat

viagra boners
<a href="http://viagra-tt.com">cheap 50mg viagra</a>
kamille gesundheitliche wirkung viagra
<a href=http://viagra-gg.com#buy+viagra+50+mg>hard on viagra jelly online mail-order pharmacies</a>

36 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 25. června 2018 v 23:20 | Reagovat

bio oss collagen 100mg viagra
<a href="http://viagra-tt.com">womens viagra</a>
pustirnik herbal viagra
<a href=http://viagra-tt.com#viagra+coupon>generic viagra prices</a>

37 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 26. června 2018 v 11:41 | Reagovat

gondolosi african viagra capsule
<a href="http://viagra-gg.com">pink female viagra online mail-order pharmacies</a>
aquacort dosierung viagra
<a href=http://viagra-gg.com#over+the+counter+viagra>viagra professional online mail-order pharmacies</a>

38 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 27. června 2018 v 5:00 | Reagovat

viagra e cialis differenza iphone
<a href="http://viagra-tt.com">gold viagra online mail-order pharmacies</a>
ricetta prescrizione viagra without doctor
<a href=http://viagra-tt.com#viagra+super+active+online+mail-order+pharmacies>viagra coupon</a>

39 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 27. června 2018 v 9:07 | Reagovat

viagra generico in farmacia prezzo vouchers
<a href="http://viagra-tt.com">viagra uk</a>
der kleine nils und viagra
<a href=http://viagra-tt.com#viagra+oral+jelly+online+mail-order+pharmacies>sildenafil</a>

40 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 27. června 2018 v 17:02 | Reagovat

igroton principio attivo viagra
<a href="http://viagra-tt.com">order viagra online</a>
acquisto viagra originale online stopwatch
<a href=http://viagra-tt.com#sildenafil+online>coupon viagra</a>

41 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 28. června 2018 v 1:48 | Reagovat

pildoras similares viagra
<a href="http://viagra-gg.com">cheap generic viagra</a>
viagra price in saudi arabia
<a href=http://viagra-tt.com#herbal+viagra+online+mail-order+pharmacies>viagra natural</a>

42 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 30. června 2018 v 0:39 | Reagovat

cynotilapia afra cobue female viagra
<a href="http://viagra-tt.com">buy viagra 50 mg</a>
generic viagra ultrafarma remedios
<a href=http://viagra-gg.com#cheap+viagra+100+mg>where to buy viagra</a>

43 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 30. června 2018 v 5:07 | Reagovat

buy viagra online boot store
<a href="http://viagra-gg.com">cheap viagra online</a>
viagra online india buy suits
<a href=http://viagra-gg.com#womens+viagra>sildenafil cost</a>

44 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 6. července 2018 v 2:44 | Reagovat

juka dojo rahlstedt erfahrungsbericht cialis
<a href="http://cialis-tt.com">generic cialis at walmart</a>
isticmaalka viagra vs cialis
<a href=http://cialis-gg.com#liquid+cialis>cialis 20mg</a>

45 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 7. července 2018 v 1:52 | Reagovat

film hard times viagra vs cialis
<a href="http://cialis-tt.com">tadalafil generic</a>
cialis reviews forums
<a href=http://cialis-tt.com#buy+tadalafil>tadalafil tablets</a>

46 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 9. července 2018 v 23:50 | Reagovat

efectos secundarios del viagra o similares
<a href="http://viagra-gg.com">female viagra online mail-order pharmacies</a>
premium drugs viagra
<a href=http://viagra-gg.com#sildenafil+online>buy 100 mg viagra</a>

47 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 10. července 2018 v 5:15 | Reagovat

viagra nebenwirkungen schwitzen sport
<a href="http://viagra-gg.com">buy viagra 100 mg</a>
gretar steinsson viagra
<a href=http://viagra-gg.com#cheap+100+mg+viagra>viagra samples</a>

48 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 10. července 2018 v 14:46 | Reagovat

ja tomou viagra for sale
<a href="http://viagra-gg.com">viagra over the counter</a>
generique du viagra en algerienne
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+plus+online+mail-order+pharmacies>viagra generic availability</a>

49 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 11. července 2018 v 1:19 | Reagovat

parker refill alternatives to viagra
<a href="http://viagra-gg.com">cheap sildenafil online</a>
manasa bhajare guru charanam female version of viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+50+mg>buy viagra</a>

50 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 11. července 2018 v 6:11 | Reagovat

biscoe 2 5 generique viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra tablets</a>
mudr karolina bilkova viagra
<a href=http://viagra-gg.com#cheap+50mg+viagra>pfizer viagra</a>

51 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 21. července 2018 v 11:39 | Reagovat

comprare cialis senza ricetta farmacia online
<a href="http://cialis-easy.com">cheap 20 mg cialis</a>
cialis once day generico
[URL=http://cialis-easy.com#buy+cialis+online ]buy 20mg cialis[/URL]

52 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 21. července 2018 v 12:17 | Reagovat

zanextra 20 mg cialis
<a href="http://cialis-easy.com">tadalafil 20mg</a>
janumet 50 500 generico de cialis
<a href=http://cialis-easy.com#buy+20mg+cialis>tadalafil 20mg</a>

53 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | 23. července 2018 v 1:29 | Reagovat

cialis hwdp jp 100 mp3 music downloads
<a href="http://cialis-easy.com">cialis prices</a>
generic shop 24 cialis free
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+from+canada>cialis pills</a>

54 Marksycle Marksycle | E-mail | Web | Sobota v 20:13 | Reagovat

metobeta 200 retard nebenwirkungen viagra
<a href="http://viagra-nice.com">natural viagra</a>
can i buy viagra online legally
<a href=http://viagra-nice.com#online+viagra>buy viagra</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama